سبد خرید 0

فراشبند | معرفی فراشبند| شهر هوشمند بینگ

با سلام خدمت همشهریان عزیز و دوست داشتنی فراشبند.
فراشبند یکی از شهرهای استان فارس است که با فاصله ای معادل ۱۸۰ کیلومتری جنوب غربی شهر شیراز قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی این شهرستان، جنوب غربی استان فارس است.

شهر فراشبند پذیرای بالای ۱۰ امامزاده در سطح شهرستان می باشد که معروفترین آنها امامزاده سید شجاع الدین حسن معروف به آقام شهید یا امام زاده شهید می باشد.

پیشینه تاریخ فراشبند

این شهر دارای ۱۶۰۰ سال قدمت می باشد که در نوع خود و در استان فارس جزو باستانی ترین و قدیمی ترین شهر های استان می باشد و با قرار گرفتن بین دو پایتخت ایران در سال های دور( شهرهای فیروزآباد و کازرون )جزء مناطق سیاسی با اهمیت در طول تاریخ بوده است.

این شهرستان از شمال به کازرون، از شرق به فیروزآباد و شیراز و از جنوب شرق به شهرستان مهر متصل است.

محصولات کشاورزی فراشبند

با توجه به اقلیم آب و هوای گرم و خشک این منطقه محصولاتی نظیر خرما، گندم، جو، ذرت، کنجد، لیمو، زیتون و انگور نیز قابل برداشت باشد.

کشاورزی در فراشبند رونق بسیار دارد و علیرغم وجود معزل کم آبی در سطح شهرستان اما کشاورزان این شهرستان با اجرای طرحهای آبرسانی قطره ای و استفاده بهینه از منابع زیرزمینی آب با زیر کشت بردن سطح بسیار زیادی از شهرستان فراشبند محصولات کشاورزی بی نظیری را به سطح کشور و حتی کشور های همجوار صادر می نمایند.

محصولات تابستانی این شهرستان از قبیل هندوانه، شمام، گرمک، طالبی، گوجه فرنگی محصولاتی مانند خیار بادمجان و سبزیجات بسیار عالی با کیفیت بسیار بالا در سطح استان زبانزد می باشد.

صیفی در فراشبند| بینگ

نخلستان های فراشبند

در این شهرستان سه هزار و ۲۰۰ هکتار نخلستان وجود دارد که سالیانه بیش از ۲۵ هزار تن انواع خرما تولید می نماید و این خرمای شهرستان فراشبند به تمامی کشورهای همسایه و همچنین اروپا و آمریکا نیز صادر می گردد.

قصب، کبکاب، شابی، خنیزی، شیخالی، برهی، سمرون، هلیله ای، لشت، بریمی،تبرز، شونی(شاهانی) و انواع خارک جزو معروفترین محصولات نخلستان های پربرکت فراشبند می‌باشند.

نخلستان در فراشبند| بینگ

تکنولوژی در شهرستان

این شهرستان با وجود جمعیت نه چندان بسیار زیاد آن و همچنین به دلیل عدم گذر یک راه اصلی در کشور از این شهرستان با محدودیت های بسیار زیادی مواجه بوده است لیکن مردم پرتلاش این شهرستان خود را در سطوح استانی و منطقه‌ای و کشوری مطرح نموده و باعث افتخار آفرینی در سطح کشور شده‌اند.

در شهرستان فراشبند تحصیلات و ورود به دانشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سالانه افراد زیادی از این شهرستان وارد دانشگاه های تراز اول کشور در سطوح مختلف مقاطع تحصیلی می گردند.

سلام گل میدونی بینگ چیه؟

تکنولوژی در این شهرستان در مقایسه با شهرهای همجوار و همچنین استان فارس و حتی کشور از سطح بسیار قابل قبولی برخوردار بوده و با ورود اینترنت در سال های ۱۳۸۲ و حتی قبل از آن و بستر بسیار فراگیری که کامپیوتر در این شهرستان دارد سطح تکنولوژی در این شهرستان را بسیار بالا برده است و مردم این شهرستان از از تکنولوژی های روز دنیا به نسبت استفاده بسیار زیادی می نماید.

از کسب و کارهای بسیار جدید و پیشرفت های که در این شهرستان شروع شده است و همچنین در حال گسترش می باشد استفاده از اپلیکیشن های گوشی همراه و سایت های اینترنتی برای خرید و فروش های روزمره شهرستان می باشد.

دانلود بینگ

اپلیکیشن بینگ یا همان رایابینگ که تحت برند شهر هوشمند بینگ به تازگی در این شهرستان شروع به فعالیت کرده است جزء فعالیت های کسب و کارهای مجازی بسیار بزرگ و پیشرفته در سطح شهرستان می باشد و همچنین اپلیکیشن قابلیت گسترش به سطح استان و حتی کل کشور را نیز دارد که توسط جمعی از جوانان و مهندسین این شهرستان تحت شرکت اندیشه زیرساخت رایا بنیان گذاری شده است و در اختیار همشهریان عزیز قرار گرفته است.

لوگوی سایت است

شرکت اندیشه زیرساخت رایا امید دارد با ارائه بهترین خدمات، با سرعت بالا و هماهنگی زیاد به همشهریان عزیز و گرامی، موجبات راحتی و آسایش همشهریان عزیز را فراهم آورد و گام کوچکی در جهت هوشمند شدن این شهرستان بردارد.

برگشت به بالا
X